Biurowe i handlowe inwestycje, które powstają we Wrocławiu

wroclavia

Wrocław jest miastem, w którym co rusz powstają nowoczesne inwestycje. Aktualnie jedną z największych jest budowa obiektu handlowo-biurowego w miejscu starego dworca PKS. Oprócz tej inwestycji powstaje również biurowiec przy Dubois 41 oraz biurowiec na Krzykach.

Wroclavia, czyli kompleks handlowo-biurowy, który powstanie w miejscu dworca PKS wykonany będzie przez renomowaną spółkę dewelopersko-inwestycyjną Unibail-Rodamco, która odpowiedzialna jest za wykonanie m.in. projektów warszawskiej Arkadii oraz Złotych Tarasów. Wroclavia jest ogromną inwestycją, która kosztować będzie budżet miasta 220 milionów euro. Projekt liczyć będzie 71 tysięcy metrów kwadratowych, na których znajdzie się 200 sklepów oraz 20 sal kinowych, w tym kultowy IMAX. Ponadto budynek będzie wyposażony w najnowocześniejszy dworzec autobusowy PKS z największymi udogodnieniami dla pasażerów. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Muzeum Architektury zaprezentowana została makieta z wizualizacją obiektu, który posiadać będzie dwa poziomy podziemne oraz dwa piętra. Inwestor skupia się na ekologicznych rozwiązaniach i dlatego też na dachu powstać mają tereny zielone wraz z pszczelarium, a całość wykorzystywać ma zieloną energię. Termin, który planowany jest na oddanie inwestycji do użytku to jesień 2017 roku.

Dubois 41 to inwestycja, która miejsce ma na Nadodrzu i jest obecnie jedną z największych, które są realizowane w tamtej części miasta. Budynek ten posiada siedem kondygnacji i wyróżnia się nowoczesną architekturą. Inwestorem biurowca Dubois 41 jest firma Nacarat, która pochodzi z Francji, a swoje pierwsze realizacje w Polsce rozpoczęła w roku 2011. Ich przygoda z zabudowami polskimi nie kończy się na wrocławskim projekcie, ponieważ następne inwestycje planowane są również we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie.

Na wrocławskich Krzykach również pojawi się nowoczesna inwestycja w postaci niezwykłego budynku biurowego, który kształtem przypominać będzie literę H i posiadać będzie zielony kolor fasady. Kolor nawiązywać będzie do rzadkiego minerału, jakim jest peridot. Również nazwa biurowca nawiązywać będzie do minerału, ponieważ będzie ona brzmiała Perydot. Fasada wykonana będzie z aluminium, która dopełniona będzie szklanymi elementami, właśnie w kolorze peridotu. Specjalny kształt, jakim wyróżnia się budynek pozwala na zwiększenie jego funkcjonalności. Powierzchnia biurowa posiadać będzie ponad 4000 metrów kwadratowych.

Miasto Wrocław inwestuje stale w nowoczesne budynki biurowe i handlowo-usługowe po to, by spełnić oczekiwania i wymagania mieszkańców. Dzięki temu miasto zyskuje również miano nowoczesnego i przyjaznego.

 

Add a Comment