Kępa Mieszczańska – nowoczesna inwestycja Wrocławia

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z najszybciej rozwijających się terenów Polski, a wszystko to za sprawą nowoczesnych inwestycji, które planowane są skrupulatnie i z największą dokładnością realizowane. Aktualnie jedną z największych modernizacji miejskich ma przejść Kępa Mieszczańska.

Trochę historii

Wieloletnim mieszkańcom Wrocławia na pewno nie trzeba tłumaczyć czym jest Kępa Mieszczańska i gdzie się znajduje, jednak postanowiliśmy przybliżyć trochę informacji na ten temat osobom, które nie są z tematem zaznajomione. Otóż Kępa Mieszczańska jest jedną z 12 wysp, które znajdują się w mieście. Przed wieloma laty na wyspie znajdował się port, następnie miejsce przekształcone zostało w koszary po to, by w XX wieku stać się miejscem osiadłym przez jednostki żołnierskie. Osoby odpowiedzialne za inwestycję związaną z modernizacją Kępy Mieszczańskiej posiadają w głowie starannie ułożony plan – ma tam być nowocześnie i wygodnie dla ludzi.

Plany zabudowy

Cały urok omawianego terenu kryje się w tym, że posiada ogromne obszary zieleni, które przecież tak usilnie poszukiwane są przez mieszkańców dużych miast, do jakich należy Wrocław. W planach zabudowy Kępy główni architekci podkreślają, że naturalne piękno i właściwości wyspy nie zostaną zniszczone, a jedynie podkreślone. Wśród nowoczesnych budynków, które tam powstaną pojawią się również tereny zielone. Głównymi atrakcjami, które przyciągnąć mają Wrocławian, mają być bulwary nad Odrą, które okalać będą całą wyspę. Jak przewidują inwestorzy, tak atrakcyjny teren sprawi, że wielu inwestorów rozpocznie tam swoją działalność, a mieszkańcy chętnie będą aranżować tam swoje spotkania osobiste oraz biznesowe.

Od października bieżącego roku dostępne są już mieszkania na Kępie Mieszczańskiej. Według nas teren ten to idealne połączenie stylów, którymi podąża Wrocław – nowoczesnością połączoną z tradycją. Miasto jako jedno z nielicznych w Polsce jest w stanie wykorzystać swój potencjał i nie przykrywać jego piękna, a jedynie je wydobyć.

Add a Comment