Parę zastosowań dla taśmy klejącej

Taśma klejąca to podstawowy element do wykorzystania przy biurku. Dzięki niej można zlepić tworzywatego wymagające. Zdarzają się takie momenty, że taka taśma przydaje się bardziej niż klej. To jednakże podstawowe jej zastosowanie. Co jeszcze można z nią zrobić?


Taśma klejąca oprócz tradycyjnego ma również zastosowanie niekonwencjonalne, ale bardzo przydatne chociażby w domu. Popularne są charakterystyczne rolki do czyszczenia odzieży. Jeżeli w domu ktoś posiada sporo taśmy klejącej, nie musi jej wyrzucać. Można z niej zrobić taką rolkę, służącą do oczyszczania odzieży.


Taśmę klejącą da się także wykorzystać do posprzątania stłuczonego szkła. Dzięki temu bez urazów da się posprzątać cały nieporządek.
Taśma klejąca sprawdzi się również w kosmetyce. Przyklejając ja do stopy, można się pozbyć uciążliwych brodawek. Kilkugodzinne zatrzymanie jej na brodawce osłabi wrzód. Później wystarczy włożyć stopę do miski z wodą i usunąć intruza za pomocą pumeksu. Skoro już mowa o tematyce kosmetycznej – taśma przyda się także do czyszczenia pilniczka do spiłowywania paznokci. Trzeba tylko nakleić ją na niego i mocno oderwać. Zabrudzenia odejdą w zapomnienie.
W domu sprawdzi się również jako lep na owady łatwej budowy. Trzeba tylko ją rozkręcić i zawiesić na odpowiedniej wysokości. Muchy przykleją się w taki sam sposób jak do tradycyjnego lepu.
Sposobów na wykorzystanie taśmy klejącej jest wiele. Potrzeba tylko trochę pomyśleć technicznie, żeby wykorzystać ją w przydatny sposób.

Przygotowanie: taśma z nadrukiem

Add a Comment