Pionierskie narzędzia marketingowe

Zawsze, gdy wybieram się na shopping do marketu to rozumiem, że mam przynieść ze sobą foliówkę Czemu to robię? Nie dlatego, że szkoda mi wydać tych kilkunastu pieniędzy na foliówkę ale dlatego, iż nie chcę robić jeszcze większego problemu naszej matce naturze. W kuchni posiadam określoną szafkę, która przepełniona jest biodegradowalnymi reklamówkami foliowymi. Bywają one pokryte kolorowymi grafikami, które od razu polepszają mi Któż nie preferowałby dokonywać zakupów w gronie ulubionego jelonka Bambi?
W tamtym roku wprowadzone zostało prawo, które traktuje, że wszystkie torby foliowe dostępne w marketach mają być specjalnie płatne. Do tej pory każdy, kto robił szopping dostawał torby foliowe bezpłatnie, co łączyło się z ich szerokim zużyciem. Według przeprowadzonych badań ilość zużytych toreb foliowych na poszczególną osobę wynosiła 198 do roku co jest liczbą szczególnie dużą.

Dzięki wprowadzonym przepisom oraz powiększeniu się świadomości ludzi zaczęły powstawać firmy, które zdecydowały zmienić coś w owym temacie. Jaki sens miałaby produkcja reklamówek powstałych z surowców złych dla otoczenia? Wtedy wprowadzone zapisy prawne nie spełniałyby swojego założenia w 100%, bowiem jak korzystnie wpłynąć na środowisko naturalne miałoby zaledwie ograniczenie ilości reklamówek, które tworzone są ze złych substancji? Stąd też, idąc za najnowocześniejszymi kierunkami, postanowiłem zacząć korzystać tylko z toreb, które wykonane są z biowchłanialnych materiałów.

Pamiętam dobrze, że wprowadzenie opłat za zrywki w hipermarketach spotkało się początkowo z prawdziwym poirytowaniem i niezrozumieniem. Ludzie sprzeciwiali się, po co teraz ktoś każe im ponosić opłaty za coś, co od lat było wolne od opłat Na szczęście jednak wielka część osób natychmiast przekonała się, iż to nie tylko godny pożałowania pomysł ale naprawdę godna uwagi akcja społeczna. W pozostałych krajach świata już dużo wcześniej został zawarty taki przepis jednak raduję się, że dotarł on w rezultacie również do naszej ojczyzny Jak to się zwykło powiadać lepiej późno niż wcale.

Obecnie całkowicie eliminowane są z rynku przedsiębiorstwa, które parają się wykonywaniem toreb foliowych z substancji groźnych dla ziemii Jako aktywny ekolog raduję się tymże faktem niezmiernie, bo to faktycznie niewielka rzecz, jaka może dużo zmienić. Sprawa ta przypomina mi nie tak daleką przeszłość kiedy to przedstawione zostały żarówki o niskim zużyciu energii Początkowe niezrozumienie również było potężne, na szczęście wszyscy bardzo dokładnie kojarzą już, że to niewielkie poświęcenie, ale wielki skok w drodze o ochronę nad własną planetą. Mam nadzieję, iż w naszym prawie przedstawi się wiele więcej takich wpisów i nowelizacji, które sprawiają, że wybieram zostać w naszym fantastycznym kraju oraz cieszyć się spokojnie prowadzonym żywotem zgodnie z prawidłami natury.

Add a Comment