Taśmy – jaki wariant zamówić?

Wyrażenie taśmy z klejem jest nadzwyczaj uniwersalne więc bez wątpienia pod owym określeniem można by było sklasyfikować dużą liczbę ich wariantów. Z naturalnych względów opiszemy tutaj jedynie te służące do plombowania pakunków i przeróżnych pudeł, określane taśmami pakowymi. Zaprezentowane poniżej porady, mogą wesprzeć podczas wyboru wariantu, który to będzie najbardziej właściwy pod względem jakościowym a także cenowym.

Podstawowy podział oraz przeznaczenie taśm klejących

AKRYLOWE – najpowszechniejsze taśmy klejące i najczęściej sprzedawane również w naszym sklepie z uwagi na niedużą cenę. Podwaliną jest tu wodny klej na bazie akrylu, jaki perfekcyjnie zachowuje się przede wszystkim na gładkich oraz dość śliskich powierzchniach (kwit, folia itp.). Przeznaczone są do klejenia w plusowych temperaturach i w każdym miejscu tam, gdzie bynajmniej nie jest wymuszana odporność na deszcz.

TECHNOLOGIA HOT MELT – użyty lep, to kauczuk chemiczny bądź chemicznie uzupełniany. Oprócz większej opłaty, od taśm akrylowych wyróżnia je nieco mocniejsza siła wiązania, lecz nie na tyle, by stosunek wartości do ceny określić jako dobry. Bywają też bardziej niepodatne na wodę ale również sugeruje się wykorzystywanie ich jedynie w dodatnich temperaturach.

SOLVENT – są więcej warte od wyżej przytoczonych natomiast mają niezaprzeczalnie najlepszy stosunek jakości do wartości. Najwyższą lepność zapewnia lep z naturalnego kauczuku, dzięki któremu doskonale działają tak na płaskich, jak i szorstkich płaszczyznach. Po zaklejeniu są trudno odrywalne i odporne na wilgoć. Szczególne znaczenie ma także fakt, że da radę je stosować i nie odrywają się nawet w ujemnych temperaturach. Propagujemy ten wariant taśm, szczególnie do plombowania kartonów.

Zanim wyselekcjonujesz i kupisz – dobre wskazówki

Jeżeli zastawiasz się nad wybraniem szczególnego rodzaju taśm z klejem lub zamierzasz skorzystać z propozycji innego producenta, zapoznaj się z tymi wskazówkami:

Nie kupuj taśm klejących typu NoName! – przeważnie bardzo tanie, niewiadomego pochodzenia ewentualnie importowane z Chin i najgorszej jakości:

  • krótki termin przydatności – natychmiast tracą właściwości
  • konieczność obklejania dookoła całej paczki – dwa razy większe zużycie
  • zakleisz karton wieczorem natomiast rankiem odklejona taśma będzie tkwiła na ziemi
  • nieczęsto mają faktycznie taką długość, jak opisywana
  • zamiast zaoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz wyższe koszta + nerwy

Add a Comment