Wrocław stolicą rowerów, czyli powstają nowe trasy

Nextbike

Jazda na rowerze może być świetną rozrywką, sposobem na wprowadzenie sportu do swojego życia czy też sposobem przemieszczania się po mieście. Nieważne czym się kierujesz wybierając dwukołowiec, ale wiedz, że dobrze robisz!

Nie potrzeba specjalistycznych badań, aby wiedzieć, że wybór jednośladu zamiast samochodu wiąże się z wieloma pozytywnymi stronami. Nie tylko dobrze wpływa to na naszą sylwetkę i samopoczucie, ale przede wszystkim redukujemy tym ilość spalin, jakie wypuszczane są do atmosfery, co sprawia, że świadomie przyczyniamy się do rozwoju ekologicznego stylu życia.

We Wrocławiu wybudowanych do tej pory zostało naprawdę wiele ścieżek rowerowych, które są bardzo często uczęszczane przez mieszkańców miasta. Ponadto rada Wrocławia już jakiś czas temu zainwestowała w niezwykle pozytywną inicjatywę, jaką jest Wrocławski Rower Miejski, dzięki któremu za niewielką opłatą każda osoba może wypożyczyć z jednego miejsca w mieście rower i oddać go w całkowicie innym, znajdującym się nawet na obrzeżach w specjalnych stacjach. Aby Wrocławianie mieli jeszcze więcej miejsca do szusowania powstają nowe trasy rowerowe. Aktualnie powstają trasy przy placu Bema, placu Staszica, ulicy Świdnickiej oraz ulicy Jana III Sobieskiego. Nowe trasy planowo powinny zostać oddane do użytku mieszkańców w listopadzie bieżącego 2015 roku.

Jakie udogodnienia i zmiany zapowiadane są w mieście w związku z budową tras rowerowych?

  1. Przebudowa pl. Staszica.
  2. Przebudowa ulic Świdnickiej i Piłsudskiego.
  3. Wyznaczenie drogi rowerowej wzdłuż ul. Jana III Sobieskiego.
  4. Przebudowa ul. Św. Marcina oraz pl. Bema.

ad.1

Pasy rowerowe, które dostępne są na pl. Staszica prowadzić będą rowerzystów do pl. Powstańców Wielkopolskich. Sprawi to, że osoby, które aktualnie poruszają się często uczęszczaną ul. Pomorską skierowani zostaną na znacznie spokojniejszą ul. Chrobrego.

ad.2

Przy ul. Świdnickiej planowanych jest wiele udogodnień dla rowerzystów. Między innymi pojawią się pasy rowerowe na skrzyżowaniu ulic Świdnickiej oraz Piłsudskiego.

ad.3

Przy ul. Krzywoustego powstanie nowy przejazd rowerowy przy zjeździe na aleję Jana III Sobieskiego.

ad.4

Przebudowa ul. Św. Marcina oraz pl. Bema sprawi, że rowerzyści, którzy wyjeżdżają z Mostów Młyńskich będą mogli jechać prosto przez pl. Bema w kierunku ul. Poniatowskiego.

Jeśli jeszcze nie masz w zwyczaju korzystać z roweru to nie zastanawiaj się dłużej i już dziś wskakuj na jednoślad! Wrocław wspiera rowerzystów.

Add a Comment