Wrocławska kuchnia, czyli poznaj nowo otwarte lokale gastronomiczne

wnętrze restauracji

Pomimo tego, że we Wrocławiu nie brakuje klimatycznych i polecanych miejsc, w których można pysznie zjeść i miło spędzić czas to na gastronomicznej mapie miasta w każdym miesiącu otwierają się nowe lokale. W końcu kto nie lubi próbować dobrego jedzenia?

Wycieczka do Gruzji

W naszym mieście pełno jest włoskich, greckich czy też typowo polskich restauracji, próżno jednak szukać miejsc, w których serwowane będą nieznane Polakom smaki. Tę lukę gastronomiczną wypełniła niedawno otwarta knajpka Chinkalnia, która specjalizuje się w kuchni gruzińskiej. Smaki Gruzji charakteryzują się tym, że są intensywne, aromatyczne i naprawdę warto je poznać. W Chinkalni możesz spróbować gruzińskich specjałów, jakimi są właśnie pierożki chinkali czy też różne odmiany chaczapuri. Przystępne ceny, dobra lokalizacja oraz sympatyczna obsługa sprawiają, że wypad do tej kameralnej knajpki należy do niezwykle przyjemnych.

Zasmakuj w Bałkanach

Podobnie jak w przypadku kuchni gruzińskiej, bałkańskie klimaty kulinarne nie są szeroko znane Polakom, a wielka szkoda! Balkan Burger to food truck, czyli ostatnimi czasy forma bardzo modna. W zabieganym świecie każdy z nas na pewno znajdzie czas na to, żeby wybrać się do food trucka i zamówić pyszne jedzenie. Kultowy już food truck Pasibus pokazuje, że naprawdę Wrocławianie lubią tę formę spożywania posiłków, dlatego też warto się nią zainteresować. W Balkan Burger dostaniemy przepyszne i przygotowane z wysokiej jakości produktów dania kuchni bałkańskiej, do których należy między innymi zapekara czy pljeskavica.

Lody dla ochłody, a kanapki w zimniejsze miesiące

Pan Kanapka to pomysł właścicieli jednej z wielu lodziarni, która oferuje produkty rzemieślnicze i naturalne. Jak jednak wiadomo w chłodniejsze miesiące nikt chętnie nie sięga po lody, dlatego należało pomyśleć o alternatywie. W popularnym Lizingu pojawiło się menu, które wzbogacone zostało o dobre, domowe kanapki i inne dania, które można na szybko spożyć.

Gastronomiczna mapa Wrocławia stale się powiększa i staje się coraz bardziej atrakcyjna dla Wrocławian. Warto wybrać się do któregoś z powyżej przedstawionych miejsc, żeby sprawdzić czy kuchnia naszego miasta rozwija się w dobrą stronę.

Add a Comment