Wrocławskie lotnisko – prace inwestycyjne

Terminal T2 we Wrocławiu

Miasto Wrocław postanowiło zainwestować około 100 milionów złotych w rozbudowę lotniska. Wszystko dlatego, aby korzystanie z niego stało się przyjemniejsze dla pasażerów oraz pracowników. Do inwestycji należeć będzie wyremontowanie i ulepszenie pasów startowych, powstanie nowych rękawów lotniczych do przejścia pasażerów z samolotu na płytę lotniska oraz ulepszenie oświetlenia. Miasto Wrocław na inwestycje otrzymało dofinansowanie z Funduszu Spójności.

Wszystko przemyślane zostało w ten sposób, aby nie utrudniać ruchu dla pracowników oraz podróżujących. Dlatego też prace remontowe odbywają się w wybrane dni w nocy, kiedy to na lotnisku nie ma zaplanowanych żadnych lotów. Osoby sprawujące opiekę administracyjną nad lotniskiem dołożyły wszelkich starań, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek niedogodności.

Długość prac zaplanowana jest do listopada bieżącego roku 2015, jednak całościowo zmodernizowane lotnisko dostępne będzie od kwietnia przyszłego roku 2016.

Prace modernizujące wprowadzone zostały ze względu na duży ruch samolotów generowany na wrocławskim porcie lotniczym. Ponadto związane jest to z inwestycją jednego z największych światowych przewoźników Ryanair we Wrocławiu. Budowa pierwszego w Polsce centrum obsługi technicznej samolotów tego przewoźnika zacznie się w listopadzie bieżącego roku 2015, a planowo zakończy w marcu 2016. To nie tylko świetna inwestycja dla miasta, ale również dla Wrocławian, którzy odnajdą w nowo powstałej bazie wolne miejsca pracy. Ponadto administracja lotniska apeluje, że będzie to miejsce, w którym uczniowie i studenci podjąć będą mogli staże i praktyki zawodowe.

Dzięki zmodernizowanemu oświetleniu, które zostanie wprowadzone na lotnisku, jego standard znacznie się poprawi, a port lotniczy okaże się bardziej atrakcyjny dla inwestorów i podróżujących, co wiąże się oczywiście z większymi zarobkami dla miasta. Ponadto lepsze oświetlenie nawigacyjne sprawi, że możliwe będą loty w trudnych warunkach meteorologicznych.

Zbudowane zaplecze techniczne sprawi, że powstanie miejsce, w którym będzie można przetrzymywać sprzęt do serwisowania i inne niezbędne na lotnisku przedmioty. Znajdą się tam również nowoczesne rękawy pasażerskie, które wykonane są z materiałów najwyższej jakości.

Nowoczesne inwestycje sprawią, że Wrocław stanie się znacznie bardziej atrakcyjny dla ludzi i przedsiębiorców.

Add a Comment