Wspaniały odświeżacz powietrza dla Twojego domu

Produkty zapachowe wykorzystujemy wyjątkowo chętnie. Trudno dziś natrafić na wnętrza domów mieszkalnych, wnętrz biurowych, w jakich zastałe powietrze nie jest odświeżane produktami zapachowymi w dyfuzorach, świecami wonnymi, bądź standardowymi odświeżaczami w sprayu. Nikt z nas, kto planuje nie zastanawia się jednak, jaką metodą transportowane są one od wytwórcy na sklepowe półeczki. Przypatrzmy się zatem, jak powinien wyglądać fachowy transport ogromnych ilości odświeżaczy powietrza.

Odświeżacze powietrza bynajmniej nie są substancjami trującymi. Dla tego nie ma więc jakichkolwiek paragrafów, jakie regulowałyby, jakimi sposobami przewozu wolno je transportować. Pakunki zbiorcze mieszczące produkty zapachowe mogą zatem być dostarczane zarówno transportem morskim, transportem samolotowym, jak i drogowym. Powinno się jednak pamiętać, że produkty zapachowe w sprayu są pod dużym ciśnieniem. Powinny dlatego być ukrywane przed nasłonecznieniem a także wysoką temperaturą. W razie, kiedy aerozol nagrzeje się do ponad 50 stopni Celsjusza, grozi jego wybuch. Odświeżacze powietrza należy dostosować do przewozu umieszczając je w opakowaniach zbiorczych, których ciężar absolutnie nie ma możliwośći przekraczać trzydzieści kilogramów. Dopiero zgrzewki muszą zostać zamontowane na paletach, które powinno się prawidłowo oznakować. Paleta powinna zostać oznaczona etykietą „LQ”.

Odświeżacze powietrza są kombinacją różnorodnych związków syntetycznych. Szykując je do przewozu należy mieć to na uwadze. Zwarzając na to, że potrafią to być związki palne należy uczulić osoby je przewożące, aby na czas ich transportowania wzbraniały się od palenia. W razie, jeżeli w trakcie transportu doszło do zapłonu, to palety mieszczące produkty zapachowe można przygaszać tylko metodami proszkowymi. Przygaszanie za pomocą wody jest wzbronione.

Produkty zapachowe bynajmniej nie są niestabilne. Powinno się jednak mieć w pamięci, że absolutnie nie mogą być ogrzewane do temperatury wyższej niż czterdzieści stopni Celsjusza. W czasie transportu powinniśmy wziąć to pod uwagę, jak również to, iż temperatura mniejsza niż minus 10 stopni także nigdy nie jest stosowna do ich tranzytu.

Add a Comment