Wylewki anhydrytowe w lofcie bądź mieszkaniu

Posadzka jest jednym spośród najistotniejszych elementów budowy. Częścią składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Prawidłowo zrealizowana wylewka musi być wolna od pęknięć, gładka, odporna na obciążenia i względnie od razu wysychać. W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka musi przekazywać ciepło armatury grzejnej.

Perfekcyjnie płaskie i jednolite posadzki

Zaletą wylewki anhydrytowej jest nieomal perfekcyjnie równa i gładka nawierzchnia. Płynna forma wylewki anhydrytowej dodaje jej bezpośrednie właściwości samopoziomujące, co pozwala osiągnąć nienagannie równe a do tego jednolite nawierzchnie. Wykonanie wylewki jest nadzwyczaj nieskomplikowane. Absolutnie nie wymaga stosowania skomplikowanych narzędzi, więc można ją przygotować samemu, obniżając tym samym koszty prac remontowych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nie powstaje warstewka spieku, a co za tym idzie nie potrzebuje ona specjalnego szlifowania.

posadzki anhydrytowe

Szybki termin realizacji

Wylewkę anhydrytową przygotowuje się bardzo łatwo oraz natychmiast. Etap budowy mieszkań uległ w minionych latach dużemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i wykonawca szuka metody, która gwarantuje osiągnięcie zaplanowanego celu przy jak najszybszym czasie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej wprowadza opcję zrealizowania rozległych nawierzchni w szybkim terminie a także przy zaangażowaniu dość niedużych nakładów robocizny.

Błyskawiczny czas schnięcia

Bardzo ważną cechą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest błyskawiczny okres schnięcia. Zależny on jest od trzech kluczowych elementów: grubości wylewki, temperatury otoczenia a także rotacji powietrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, iż mamy możliwość wykonywać je w mniejszych warstwach (na przykład. na powierzchni styropianu wystarczy wyłącznie trzy i pół mm). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od cementowych nigdy nie potrzebują okresu pielęgnacji. Oznacza to, że natychmiast po dwóch dniach od wylania jest możliwość mieszkanie wywietrzyć, tworząc cugi.

Podsumowując, minimalna grubość a także sposobność relatywnie ekspresowego wietrzenia owocują, że okres schnięcia wylewek anhydrytowych ulega drastycznemu skróceniu w zestawieniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W temacie wylewek anhydrytowych wykonanych na ogrzewaniu podłogowym okres suszenia robi się dużo szybszy, ponieważ już 7 dób licząc od przygotowania jest możliwość włączyć ogrzewanie (wylewki cementowe po 28 dobach). Mniejszy okres wysychania wylewki oznacza możliwość spieszniejszego zainicjowania prac okładzinowych, innymi słowy skrócenie czasu ukończenia budowy.

Autor gościnny: http://anhydryt.com.pl/o-nas

Add a Comment